Парацетамол під час вагітності: що кажуть учені

Британські вчені опублікували дослідження, згідно з яким прийом парацетамолу під час вагітності може викликати синдром дефіциту уваги і гіперактивності у дитини.

Про це пише СобКор.

Пару днів тому Рада з медичних досліджень Великобританії, організація Wellcome Trust і Брістольський університет опублікували спільне дослідження про вплив вживання парацетамолу жінками, які перебувають між 18 і 32 тижнями вагітності, на нейрокогнітівний розвиток дитини.

Вчені проаналізували дані більше 12 тис. матерів, з яких майже половина приймала парацетамол. Різні жінки заповнювали анкети в період з 1991-го, після чого дослідники збирали і аналізували цю інформацію, а також порівняли результати психіатричних тестів дітей, які народилися у опитаних жінок.

Згідно з результатами роботи, прийняття парацетамолу в період між 18 і 32 тижнями вагітності пов’язано з появою синдрому дефіциту уваги і гіперактивності (СДУГ) у дітей віком до 7−9 років. Це підтвердили результати тестів когнітивних навичок дітей опитаних.

Читайте також: Невтішна статистика: скільки неповнолітніх українок зробили аборти минулого року

Зараз ученим залишається з’ясувати, як прийняття парацетамолу під час вагітності впливає на успішність дітей старшого віку та їх стан під час статевого дозрівання.

СДУГ — це неврологічний розлад, симптомами якого можуть бути зниження концентрації уваги дитини, гіперактивність і некерована імпульсивність. У дорослих СДУГ може проявлятися в труднощах зі сприйняттям інформації, а також зниженням інтелекту.

Источник: sobkor.net

Add a Comment

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *