Медики розповіли про добові ритми та лікування

Вчені вважають, що одужання після інфекції або травми, а також результати лікування залежать від добових ритмів. З цієї причини, наприклад, лягати на операцію потрібно в певний час доби.

Про це пише СобКор.

Канадські дослідники з центру серцево-судинних досліджень Гуелфского університету в провінції Онтаріо стверджують, що внутрішній годинник організму управляє роботою клітин і тканин і тому впливає на процеси відновлення після хвороб і хірургічних втручань. Наприклад, якщо порізати або обпекти руку, шкіра заживе в два рази швидше, якщо пошкодження було нанесено днем, а не вночі. Серцеві напади найчастіше трапляється між 6 ранку і полуднем.

«Добові ритми визначають, як діє наша імунна система і як ми виліковує. Днем ми фізіологічно зовсім інші, ніж вночі», — констатують вчені.

Експерти відзначають, що з урахуванням цих ритмів прийом ліків і оперативні втручання повинні здійснюватися тільки в певний час — так вони будуть найбільш ефективні, а кількість побічних ефектів виявиться мінімальною.

Читайте також: как лечить грыжу позвоночника на сайте https://karipain.ua/ Очень действующий препарат!

Так, на їхню думку, сезонне щеплення від грипу краще це робити між 9 і 11 годинами ранку. В цьому випадку воно буде результативнішим, оскільки організм вранці виробляє значно більше захисних антитіл. Операції на серці, вважають вчені, ефективніше проводити днем, після дванадцяти. Спостереження показують, що найкращі шанси на виживання після операції на серці мають ті пацієнти, хто проводив більше часу при денному світлі. У той же час фахівці вказують, що оптимальний час для інших хірургічних втручань може відрізнятися. Наприклад, косметичні операції краще проводити ввечері, оскільки днем процеси загоєння супроводжуються більш активної виробленням рубцевої тканини.

Прийом ліків також повинен підкорятися внутрішнім годинником клітин організму, говорять дослідники. Згідно з їхніми даними, прийом аспірину більш ефективний ввечері, так само як і прийом багатьох інших антигістамінних засобів проти алергії. Популярне ліки для лікування гіпертонії валсартан виявляється на 60% ефективнішим, якщо приймається ввечері, а не вранці. Також вчені вважають, що з урахуванням добових ритмів повинні прийматися такі ліки, як ібупрофен, препарати для регуляції кров’яного тиску, ліки від виразкової хвороби, астми і раку.

Источник: sobkor.net

Add a Comment

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *